Blog tenisového experta

(NE)splněné tenisové sny

(NE)splněné tenisové sny

Ve své knize „Cesta na tenisový trůn“ uvádím, že Masters, turnaj ATP / WTA hraný vždy na konci každé tenisové sezony, je turnajem za odměnu. Zkrátka za to, že hráč měl veleúspěšný rok. Wimbledon je turnajem za odměnu také, ale umožněný podstatně většímu množství hráčů, než pouze osmi nejlepším. Kdo by si nechtěl zahrát turnaj, který je „králem“ mezi ostatními turnaji.

Soumrak velkých finále

Soumrak velkých finále

Když se podívám zpět do mých dětských let, vzpomínám si, jak jsme se všichni těšili a nemohli se dočkat, až se bude hrát další grandslamové finále a že budeme sledovat souboje těch největších tenisových hvězd. Od začátku „open éry“ – kdy kralovali na tenisových dvorcích takové osobnosti, jako např. Rod Laver nebo Bilie Jean King – se odehrávaly v grandslamových areálech obrovské bitvy těch největších hráčů tenisové historie.

Roland Garros v novém kabátu

Roland Garros v novém kabátu

Tenis určitě patří mezi ty sporty, do kterých proudí hodně peněz. Už během mé první návštěvy US Open ve Flushing Meadows – kdy jsme měli možnost dostat se do prostor, které jsou běžným návštěvníkům zapovězeny (a to i hráčům), bylo nám s patřičně fundovaným komentářem sděleno, že tenisový US Open patří každoročně mezi jednu z nejvýdělečnějších sportovních akcí v USA. Myslím, že to platí pro všechny čtyři grandslamy – tedy to, že generují značné zisky.

Napravená římská vítězná křivda

Napravená římská vítězná křivda

Už od samého začátku mé mnohaleté spolupráce (14 let) s Karolínou a Kristýnou Plíškovými jsem se podivoval nad tím, jak většina „tenisových expertů“ okolo nás holky zrazovala od antukového povrchu. Moc jsem to nechápal – tedy to, proč zrovna na antuce by nemohly být úspěšné.

Výměna stráží se na okruhu ATP zatím nekoná

Výměna stráží se na okruhu ATP zatím nekoná

Zkrátka trojice „králů" Federer – Nadal – Djokovič stále pevně sedí na svých místech a když k nim ještě připočteme stále zraněného a také stále se vracejícího Del Potra, Wawrinku nebo Raoniče, je z toho zřejmé, že to mladíci nebudou mít jen tak jednoduché.