ORIGINÁL OBRAZU JOËL BLANC: ROLAND GARROS, RAFAEL NADAL (2014)

Cena: 99 000 Kč Původní cena:

Skladem

Při nákupu nad 3 000 Kč doprava zdarma.

Originální akvarel v dřevěném rámu.

Rozměr včetně rámu: 71x73 cm

Jöel Blanc

Joël Blanc se narodil 26. ledna 1946 ve francouzském Toulonu. Po studiích klasického umění navštěvoval školu výtvarných umění a Jullian Academy. Setkává se se současnými umělci, jako je George Mathieu nebo Gen Paul. Ty ho povzbuzují k práci v okamžiku a pohybu, s okamžitým přechodem od pozorování k realizaci. Je to skutečný talent, který se poté vyvíjí a stále se vyznačuje klasicismem.

Od roku 1972 do roku 1980 mu mnoho cest do zahraničí na různé výstavy umožnilo zdokonalit a rozvinout techniku ​​kresby v akvarelu.

V desetiletí 1980-1990 pracuje v Paříži ve svém ateliéru a je to kůň, který inspiruje umělce a zvíře je v jeho práci stále více přítomno.

Umělec poté cestuje do New Yorku a poté do Itálie, do inspirujících míst (Řím, Benátky). Je to čas, kdy kromě akvarelů produkuje Joël Blanc série malých soch.

Nyní se účastní významných koňských dostihů a jeho práce je předmětem mnoha výstav, prodejů, aukcí, televizních pořadů a článků v tisku. Nezapomíná také na krajiny, ve kterých je také mistrem.

Každoročně se také účastní tenisového grandslamu French Open v areálu Rolanda Garrose, kde svým jedinečným stylem zachycuje tenisové hvězdy na malířské plátno.