Lešení si můžete i pronajmout


Pevné lešení

Potřebujete zateplit váš dům a pokrýt jeho vnější stěny novou fasádou? Pak se tu zřejmě neobejdete bez lešení. Jde-li o jednorázovou akci, kterou nebudete víckrát opakovat v průběhu desítek let, a nechystáte se zahájit stavební činnost vlastní firmy, pak nemá význam lešení kupovat, ale je výhodné si jej pouze dočasně pronajmout. Nákup lešení vás vyjde na desítky či stovky tisíc korun, zatímco pronájem mnohonásobně méně. Pronájem lešení z půjčovny lešení ve Zlíně se vyplácí tedy hlavně tam, kde se provádí zateplování fasád svépomocí, kdy chcete ušetřit velkou částku za tyto práce od stavebních společností. Pronajmout lešení lze v různém rozsahu, jak pro malé budovy rodinných domů, tak i pro bytové domy. Jestliže se například majitelé bytového domu dohodnou na tom, že si zateplí objekt sami, lešení jim v tomto směru přijde vhod.

zateplování fasády

Výhodné je to hlavně tam, kde někdo z nich pracuje jako stavař, má zkušenosti se zateplováním, a umí si poradit s tím, jakou izolaci využít, zda minerální vatu nebo fasádní polystyren, umí propočítat tloušťku paropropustné izolační vrstvy, umí zvolit i správné ukotvení izolace, například injektážními kotvami Spiral Anksys, a také svépomocí zvládne realizaci vhodné fasádní omítky.

lešení na domě

Pojízdné lešení

Víte, že existuje i menší pojízdné lešení, které se nemusí kotvit do zdiva a je stabilní natolik, že se s ním můžete pohybovat na stavbě prakticky bez omezení? Toto je výhodné u nízkých staveb rodinných domů či rekreačních nemovitostí, kde jsou zapotřebí drobné práce menšího rozsahu, například nátěry omítek či jejich malé opravy, instalace hromosvodů, okenic a venkovních žaluzií atp. Pojízdné lešení je velmi flexibilní, snadno se zajistí proti pohybu a hlavně se tím usnadňuje složitá, zdlouhavá a fyzicky náročná montáž velkého lešení podél celé budovy.