Oblečení z 2 ruky


Móda a styl jsou k sobě a hodí se k sobě. Podle mého názoru, když člověk se zajímá o módu, tak je to prima, protože když se člověk zajímá o módu, tak to znamená, že vlastně je kulturně založený a že ho také zajímají různé kulturní akce a kulturní věci. Vždycky jsem snila o tom, že třeba budu mít jednou vlastní butik anebo také second hand. Víte, co je to second hand? Tam se prodávají oblečení, které už někdo nosil. Je to oblečení takzvaně z druhé ruky. Já si ale myslím, že právě oblečení z druhé ruky je opravdu skvělé a vyplatí se vám. A co je perfektní na módě z druhé ruky? Že jednoznačně šetříte přírodu.

Módu si udělá každý sám.

Slyšela jsem, že měsíčně se vyhodí sto tun oblečení. Víte, co to je sto tun? Sto tun oblečení? Podle mého názoru tohle je katastrofa, jak někdo může tohle vyhazovat. Proto je nejlepší, že je také second hand neboli obchod z druhé ruky, kde koupíte oblečení, které už je nošené. Vlastně dáte takhle druhému oblečení druhou šanci. Já nakupuji v second handech opravdu často. Osmdesát procent mého šatníku je právě secondhandových. Také je skvělé, že třeba oblečení, které koupím také v tomto obchodě, tak ho také dále věnuji, takže třeba nějaký svetr nebo tričko či kalhoty nosí třeba tři lidé. Mě tohle vůbec nevadí. Stejně, kdybych si koupila nějaké tričko úplně nové, tak po jednom praní a nošení už je obnošené.

Do second handu chodím moc ráda.

Už by se dalo dát do second handu, a ne do originálního úplně nového obchodu. Takže si myslím, že když lidé budou nakupovat v secondhandech, kde už je nošené oblečení, tak tohle vůbec nevadí a udělají dobře. Udělají dobře pro naši planetu a celkově také ušetří peníze. Třeba v second handu koupíte značkové oblečení za padesát korun, kdežto v originálním obchodu byste třeba to dali dva tisíce korun, takže si lidé musí uvědomit, jestli chtějí šetřit a chtějí nosit opravdu hodně originální oblečení. Navíc tam máte vždycky jedinečný kousek. Takže když si tam něco koupíte, už to nemá nikdo jiný, kdežto v obchodě nebo v nějakém obchodním řetězci tam mají toho statisíce a může to nosit potom každý druhý člověk, tak pro co se rozhodnete? Myslím si, že second hand je skvělá volba.