Před příchodem miminka je důležité mít připravenou alespoň základní výbavičku, do které ale může patřit spousta věcí. Některé z nich je zcela zbytečné kupovat, a proto je lepší se poradit s maminkami ve svém okolí a nebo se můžete inspirovat na internetu. Seznamy z internetu ale většinou obsahují spoustu zbytečných položek, které nemusíte mít připravené vůbec a nebo je stačí dokoupit později. Většinou jde o hračky pro větší děti nebo o zcela hotové pokojíčky, protože první měsíce života byste měli mít miminko stejně u sebe v ložnici. Proto nekupujte ani příliš dětského nábytku, stačí postýlka s monitorem dechu.

matka a dítě

Je potřeba mít doma plenky, ale nekupujte jich příliš mnoho do zásoby, totéž platí i pro vlhčené ubrousky a kosmetiku. Nemůžete předem vědět zda vaše děťátko nebude mít problémy třeba s ekzémem, a tak by mu zásoby nevyhovující péče nemusely vyhovovat. Proto raději zkuste menší balení, a pokud by dítěti například krém nevyhovoval, prostě ho pošlete dál a zkusíte jiný. Stejně postupujte s plenkami, které mají maminky tendence nakupovat ve velkém podle toho, co je zrovna kde v akci.

miminko oblečení

Velice důležité je oblečení
Co ale miminko potřebuje už po narození, je oblečení. V porodnicích bývá k dispozici erární oblečení, které ale často miminkům nesedí a je jim příliš velké. Můžete si donést svoje oblečení, a už do porodnice můžete mít připravené kojenecké soupravičky. Dbejte na to, aby oblečení pro vaše miminko bylo vyrobené z bavlny, bambusu, mušelínu a nebo jejich kombinace. Jde o prodyšné a měkké látky, které budou miminku velice příjemné.
Předpokládaná délka miminka nemusí odpovídat skutečné délce, a tak je lepší mít připravenou menší velikost stejně jako velikost 56, která se novorozencům kupujte nejčastěji. Větší velikosti příliš předem nenakupujte, protože nevíte jakou velikost dítě bude v kterém měsíci mít.