Kvalitní květiny, které nezvadnou


Mít doma květiny ve váze je normální pro spoustu lidí, byť by v ní měli jen květiny natrhané na louce. Květiny mají spoustu využití, a používají se třeba do aranžmá, dekorací, dělají se z nich svatební kytice, a samozřejmě se dávají kytice i jako dárky k narozeninám, svátku, výročí nebo jen tak. Není nutné kytice kupovat vždy jen v květinářství, protože za ně zaplatíte spoustu peněz a výsledek je ten, že zvadnou zase za pár dní. Proto je lepší zvolit třeba stabilizované eukalypty, které samy o sobě ve váze vypadají naprosto dokonale. Eukalyptus je hitem posledních let, a najdete ho nejen ve vazbách na svatby, ale i v klasických květinách nebo dekoracích.

červená kytice

Zajímáte se o trendy v květinách? Tak jste si nejspíš všimli, že kromě eukalyptu je žhavým trendem i kapradí. Díky němu je každá květina daleko hezčí a zajímavá. Stabilizované kapradiny jsou ideální, protože se mohou použít nejen do vázy, ale dají se z nich vyrobit právě různé vazby. A co jsou to stabilizované květiny?

Stabilizované květiny jsou takové květiny, které jsou upraveny pomocí speciálního roztoku tak, aby vypadaly jako živé, ale zároveň aby neodkvétaly. Roztok je v podstatě zakonzervuje, a díky tomu vydrží daleko déle než čerstvé květiny. Stabilizovat se dá jakákoliv květina, takže pokud chcete neobvyklou květinu do vázy do obývacího pokoje, jistě si vyberete. Na trhu nejčastěji uvidíte právě eukalyptus a kapradí, ale samozřejmostí jsou třeba růže nebo chrpy.

moderní kytice

Stabilizované květiny poslední dobou hodně využívají floristé, kteří je používají k tvorbě stavebních květin. Nevěsty stále častěji chtějí svatební kytici, která bude památkou na jejich významný den i několik let po svatbě. Jestli se chystáte brát a zvažujete jakou kytici si vybrat, zkuste se podívat na stabilizované květiny, které vydrží roky a roky beze změny.