Už poměrně dlouhé roky se hovoří o tom, že státní zdravotní pojišťovny zvednou kuřákům odvody na zdravotní pojištění, a nebo že se dokonce zcela vyloučí hrazení následků způsobených kouřením z fondu zdravotních pojišťoven. Zatímco kuřáci z kuřáckých potřeb odvedou ročně do státní kasy miliardy korun, vyšší miliardy korun potom stojí léčba kuřáků, které postihla třeba rakovina dýchacího ústrojí, mrtvice nebo jiné problémy, které prokazatelně vznikly kouřením.

stop kouření

Nejvíce kuřáků kouří tabákové výrobky, a to zejména cigarety. V nich se spaluje sušený tabák, který mnoho lidí vyhledává především kvůli chuti a nikotinu. Na ten se tvoří velká závislost už během prvních pár vykouřených cigaret, a je celkem velký problém se závislosti zbavit. Mnohem lepší je zkusit alternativní produkty, které kuřákům dodají nejen pocit z kouření, ale i nikotin.

Jednou z možností jsou elektronické cigarety, které se někdy označují jako vape https://www.e-cigo.cz/. Jsou to níhražky klasických cigaret, a fungují jako klasická cigareta. Jde o zařízení, které se nabíjí, a vestavěná baterie zahřívá tekutou náplň, která může a nemusí obsahovat nikotin. Podle mnoha vědců je elektronická cigareta méně škodlivá než jsou klasické cigarety, ovšem zda je to pravda, se zatím všichni vědci jednohlasně neshodli.

elektronická cigareta

Zatím lze asi říct, že nepůjde o tak škodlivou záležitost, jakou jsou klasické cigarety. Ty obsahují zbytečně moc chemikálií, které přitom v cigaretách vůbec být nemusí. Kuřákům jde hlavně o jejich denní dávku nikotinu, takže proč nedat šanci něčemu, co vám nejspíš zdraví nezničí tak jako normální cigarety? Náplně dnes koupíte na každém rohu, a dokonce si můžete koupit náhradní díly, pokud se vám cigareta rozbije. Její životnost je poměrně velká, a i náplně vydrží poměrně dlouho, takže její provoz může být levnější než vykouření jedné krabičky.