Máte automobil anebo raději dáváte přednost městské hromadné dopravě? Abych se vám přiznala a řekla pravdu, tak já mám raději automobil. I když ano, když třeba pojedete autobusem a něco se na autobusu porouchá anebo na vlaku, tak vy vlastně s tím nemáte nic společného a nemusíte platit ani korunu. Jenom si to představte, vezměte si, kdybyste třeba jeli autobusem a potom autobus by třeba píchl dvě gumy a kvůli tomu by se vyboural. Potom by na autobusu byla škoda třeba dvě stě tisíc korun a nyní si vezměte, kdybyste se museli všichni cestující na tohle složit a představte si, kdyby třeba v autobuse sedělo jenom pět lidí, to byste se teda pěkně protáhli.

O auta se pečlivě starám.

To by vaše peněženka zhubla. Anebo i kdyby ten autobus byl úplně plný cestujících včetně řidiče. Samozřejmě, tak potom už by ta částka nebyla tak velká, ale stále by to bylo takové nepochopitelné, že se cestující musí skládat na to, že se rozbil autobus. Nebo že se třeba něco někomu rozbilo nebo ztratilo. Ano, chápu, že v dnešní době jsou všechna auta povinně pojištěná, ale i tak bylo by to docela zajímavé, protože já třeba když jedu do autopůjčovny, tak tam se píše, že v případě nehody se budu účastnit na finanční pokutě do deset tisíc korun. Takže kdybych udělala třeba v autopůjčovně škodu za sto tisíc korun, tak zaplatím deset tisíc korun a zbytek zaplatí pojišťovna.

Na výlety chci jezdit autem.

Auto musí být pojištěné. Myslím si, že tohle je ale spravedlivé, protože takhle alespoň člověk s půjčeným autem bude jezdit opatrně, protože kdyby nejezdil opatrně, tak si myslím, že by bouračky byly opravdu na denním pořádku a autopůjčovny by jenom nestíhaly, aby dávaly opravovat svá auta k půjčení. A měli jste už taky někdy auto z autopůjčovny? Já už několikrát a řeknu vám, že se o ně starám opravdu s láskou, také přemýšlím, že si pořídím už úplně nové auto, protože moje staré auto už vážně dosluhuje.