Automobil je něco, co má rád opravdu každý člověk. Abych se přiznala, tak já sama sebe se z automobilu už vůbec neobejdu. Mám své zásady, protože pokud nebudete mít automobil a chcete pracovat někde daleko, tak byste se museli spoléhat pouze jenom na autobus anebo také na vlak. Jenomže jsem se dozvěděla, že když člověk bydlí, někde opravdu zapadlé vesnici tak se může s nějakou lepší prací rozloučit, protože tam nejezdí tak moc autobusů. Moje kamarádka právě bydlela v takové zapadlé vesnici, kde bylo asi jenom třicet domečků. Opravdu málo obyvatelů, maximálně sto obyvatelů v této zapadlé vesnici.

Bez auta je to složité.

A moje kamarádka právě neměla automobil. Skoro půlka lidí tam neměla automobil a spoléhali se jenom na autobus. Jenomže to nebylo tak hrozné, protože téměř všichni už byli v důchodu. Kamarádka říkala, že denně tam jezdily pouze čtyři autobusy a zpátky také tak čtyři autobusy. Kamarádka mi řekla, že je tohle opravdu hrozné a že už kolikrát takto přišla o práci kvůli tomu, že jejich autobus měl zpoždění anebo že prý někde v zimě zapadl do závěje. A když třeba dvakrát měsíčně přijde kamarádka pozdě do práce, tak ať se nikdo nediví, že se šéf zlobí. Nakonec šéf kamarádce vůbec ani neprodloužil smlouvu.

Jízda automobilem je prima.

Je to smutné, ale chápu to. Ale zároveň mě to moc mrzelo, proto automobil je opravdu hodně důležitý. Automobil je důležitý hlavně pro ty lidi, kteří bydlí někde v zapadlé vesnici nebo opravdu hodně daleko od svého zaměstnání. Také je nejlepší, když máte automobil a máte k tomu ještě malé děti. Určitě by nikdo nechtěl tahat malé, třeba tříleté děti autobusem někam daleko. Do školky anebo také do školy. Já jako dítě jsem také musela jezdit autobusem asi do desetikilometrové školy. Moc mě to nebavilo a potom jsem byla ráda, že si konečně rodiče pořídili automobil, takže do druhé třídy jsem už jezdila s nimi autem.