Kdo nám vyklidí dům po rodičích


Zdědili jste po rodičích rodinný dům, ale vzhledem k tomu, že máte vlastní byt nebo dům a tento by byl pro vás další zátěží, chystáte se k jeho prodeji? U dědictví se poměrně často stává, že bývá v nemovitostech mnoho předmětů, které je třeba někam odvézt, většinou do prostor sběrného dvora. Zvláště pak, jestliže někdo z rodičů náhle zemřel a dům zůstal opuštěný prakticky ve stavu, kdy byl užíván, to znamená, v jeho interiéru mohou být domácí spotřebiče, nábytek, koberce, a ve sklepích nebo na zahradě různé stroje a mechanismy či stavební materiál.

vyklízení nábytku

Vyklízení nemovitostí by teoreticky mohl zvládnout každý zdravý muž s dobrou fyzickou kondicí, ale ne vždy se situace vyvine tak příznivě. Mohou tu nastat některé nepříjemné situace:

Jste ve stresu – současná doba je plná stresu, a jestliže jste natolik přetížení, že si potřebujete po návratu ze zaměstnání odpočinout a nabrat sílu, a nikoli se ještě pouštět do vyklízení místností, pak povolejte na tuto práci profesionály. Můžete je při práci sledovat, je známo, že takto si člověk dokáže skvěle oddechnout.

stará skříň

Nemáte čas – co naplat, když nemám čas a musím zařídit spoustu záležitostí s podnikáním. Vyklízení domu v tomto případě pouze zdržuje, a tak se opět vyplatí vsadit na výpomoc stěhovací firmy.

Nemáte náladu – na vyklízení také musíte mít alespoň trochu dobrou náladu, jak vás to nebude bavit a bude to vysloveně nepříjemné, můžete utrpět úraz nebo onemocnět. Je také známo, že přibližně tři čtvrtiny současné populace strádají deficitem magnézia, a to se pak projevuje silnými depresemi a úzkostmi. V tomto stavu vyklízet nemovitost znamená, že skončíte na antidepresivech, anebo v horším případě v ordinaci psychiatra. Jestliže trpíte špatnou náladou, doplňujte hořčík a dopřejte si raději procházku v parku nebo v lese, než dřinu spojenou s přenášením věcí z domu na prodej. Stěhovák je na takovéto akce možná lépe vybavený, než vy.